EMF EURO 2022

Dometi su bili veći, ali Srbija ipak zaustavljena u 1/8 finala! Azerbejdžan je šampion evrope!

Azerbejdžan je najveće iznenađenje Evropskog prvenstva u minifudbalu. U uzbudljivom finalu reprezentacija Azerbedžana savladala je Ruminiju sa 1-0 i tako se zlatnim slovima upisala u istoriju minifudbala. Treće mesto zauzela je reprezentacija Bugarske, koja je sa ubedljivih 4-1 savladala ekipu Kazahstana, inače bivšeg Evropskog šampiona..

Reprezentacija Srbije u minifudbalu poražena je u osmini finala Evropskog prvenstva u Slovačkoj od selekcije Mađarske nakon penala.

Komšije – komšijski, na ravne časti. Dobra utakmica, sa velikim brojem prilika na obe strane koja je posle 1:1 u regularnom delu rešena nakon izvođenja penala.

Imala je Srbija svoje šanse u prvom poluvremenu, ali će ono ostati upamćeno po povredi defanzivca Alekse Baraća koji je u bolovima napustio teren. I, baš kao i u nekim prethodnim mečevima, po startu drugog dela igre – Srbija prima gol. Bilo je to poprilično jeftino. Izveden je aut, a loptu je glavom Juhaš sproveo u mrežu. Srbija je potom krenula na sve ili ništa, jer drugog izbora nisu imali. Prilike su se nizale, bile i one kolosalne, da bi Čedomir Tomčić iz lepe akcije smestio loptu iza leđa odličnog golmana Bense Tajtija.

Mogli su Mađari do trijumfa, dva puta su pogađali okvir gola koji je branio Buzadžija, a i sam naš čuvar mreže mogao je da se upiše preko čitavog terena, ali nije bio dovoljno precizan da pogodi praznu konstrukciju. I, sve je rešeno posle penala.

Milan Čićić je bio jedini koji je promašio za naš tim, dok su Mađari bili precizni u svakoj od serija i tako su izborili četvrtfinale gde će igrati sa boljim iz  duela Crna Gora – Kazahstan.

Srbija je u grupnoj fazi takmičenja ostvarila najveću pobedu u svojoj istoriji, pobeđena je Češka Republika, višestrukim šampion Evrope i Sveta. Reprezentacija Srbije u minifudbalu pobedila je Češku sa 4:1 (2:0) na Evropskom prvenstvu u Košicama (Slovačka). U pitanju je bio meč trećeg kola Grupe E.

Od starta su naši fudbaleri nametnuli ritam i nisu Česima nijednog momenta dozvolili da pomisle kako bi ovde mogli da osvoje barem bod, Inače, ponosni sponzor reprezentacije Srbije u minifudbalu je kompanija MaxBet.

Povela je naša reprezentacija golom Čedomira Tomčića već u drugom minutu. Drugi pogodak je majstorija Đorđa Celina u 22. Inače, mini fudbal se igra dva puta po 25 minuta.

Nisu naši posustajali ni u drugom poluvremenu. Treći gol je postigao Čedomir Tomčić u 27. minutu, a četvrti Aleksandar Zolnajić u 38.

Poraz Češke je ublažio Jirži Sodoma u sudijskoj nadoknadi. Treba reći da je odličan na našem golu bio Nemanja Buzadžija i sa nekoliko lepih odbrana doprineo ubedljivoj pobedi.

Ovom pobedom je Srbija obezbedila prvo mesto u Grupi E i plasman u osminu finala.

U meču drugog kola grupe E, reprezentacija Srbije u minifudbalu porazila je Francusku sa 3:1. Naša reprezentacija je pobedom protiv Francuske i posle remija u prvom kolu sa Moldavijom, uspela da se plasirali u nokaut fazu takmičenja.

Aleksandar Zolnajić je postigao dva pogotka, dok je Milan Čićić bio strelac jednog. Francuzi su imali više pokušaja i kornera, ali Srbija je izašla zadovoljnija sa terena arene u Košicama. Ovog puta nisu brzali kao u duelu sa Moldavcima kada su propustili mnoštvo pogodnih situacija i strpljenje im se isplatilo.

Reprezentacija Srbije nije najbolje otvorila Evropsko prvenstvo, remizirala je na startu u Slovačkoj sa selekcijom Moldavije (1:1).

U predivnoj dvorani u Košicama, Srbija je odigrala svoj prvi meč i to protiv Moldavije. Naš tim je bio dominantniji, posebno u prvom poluvremenu kada je golman Moldavije Jevgenij Hmaruc bio odličan. Doduše i Srbija je sama promašivala izgledne situacije.

Poveli smo u 22. minutu i to preko dobro poznatog imena na ovdašnjim terenima. Strelac gola je bio Srđan Vujaklija, nekadašnji fudbaler Borca i Crvene zvezde, kao i brojnih domaćih i inostranih klubova. Sada su mu 34 godine i sreću je pronašao na skraćenom terenu. No, odmah nakon povratka sa pauze, Moldavci su lepim golom Plamadelae Vitalea poravnali što se ispostavio kao konačan rezultat.

Za reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu u Košicama nastupali su: Siniša Milanov, Nemanja Buzadžija, Dušan Vojvodić, Đorđe Celin, Aleksa Barać, Goran Nedić (c), Zarije Gojković, Veselin Guberinić, Nikola Tomić, Aleksandar Zolnajić, Čedomir Tomčić, Milan Čičić, Nemanja Žeravica, Srđan Vukajlija, Dušan Pećić, dok su u stručnom štabu bili selektor Nebojša Desnica, Rajko Andrić, Dušan Radojčić i Nikola Malidžan.